Ma már ott tartunk, hogy a büféasztalon lévő ételek elérhetőek szinte mindenki számára – véli ifj. John Nash, aki szerint a gazdaság fejlődése mögött az emberi nagyravágyás áll, amely egyre nagyobb mértékben terjeszti ki a kínálatot, először a tehetősek számára. Édesapja, a Nobel-díjas közgazdász hozzáteszi: nincs ingyenebéd, a cégek egyre nagyobb fogyasztással számolnak, annak mértékét azonban nem tudják kiszámítani – így a fejlődés jelentős mennyiségű érték tönkremenetelét vonja maga után.
Idősebb John Nash szerint a verseny csak rövid életre tekinthet vissza az emberiség történetében. Véleménye szerint az ember több tízezer évig primitíven élt, fejlődés nélkül. A technológiának köszönhetően ma sokkal kevesebben halnak meg, mint korábban, amikor a Föld lakossága még kisebb volt.
A nyugati világ erősödése teszi lehetővé a harmadik világ fejlődését, a gazdagok pedig még gazdagabbak szeretnének lenni. Nash szerint ezt nem lehet felülről irányítani, a szegények és a gazdagok játékosként viselkednek egymással szemben. A közgazdász szerint ez is, mint a munkaadók és munkavállalók vagy az olajtermelők és az olajvásárlók viszonya – egy idő után egyensúlyba kerül.
Ami a Ron Howard filmjének hatását illeti, John Nash elmondta: a film sugalmazásával ellentétben több mint harminc éve leszokott a gyógyszerekről, ehhez nem volt szüksége a technika segítségére. Emellett – tette hozzá – Hollywood jó szolgálatot tett azzal, hogy megmutatta: mi zajlik le egy skizofréniában szenvedő ember lelkében. Az ifjabb Nash örökölte édesapja betegségét és jelenleg ön-analízist végez, többek között a sakk segítségével. Mint mondja, minden benne található személyiséget dokumentálnia kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.