A teljes igény három részből állt, ezen belül a legnagyobb a reggel 60-62 millió köbméteresre várt felhasználás volt. Sokkal kisebb a Szerbiának a Mol Nyrt. által küldött kétmillió köbméternyi mennyiség, és az a – lapzártánkkor még nem ismert – többlet is, amely abból adódott, hogy újból használhattak gázt a II. korlátozási csoportba tartozó vállalatok.
Utóbbiak azonban érdemi pluszigényt feltehetően nem jelentettek, mert gazdasági, illetve műszaki okokból csak egy hányaduk indította újra a termelést, illetve állt vissza olajról gáztüzelésre. Csökkentette viszont az összigényt az országosan általánossá vált önkéntes takarékoskodás.
Kisebb gázfogyasztásra buzdította tagjait a kereskedelmi szövetség is, ahogyan a fővárosi lakosokat a budapesti önkormányzat, amely ma délutánra várja a mintegy 250 cége és intézménye önkéntes takarékoskodási tervét. "Nem jár azonban kártérítés azoknak a cégeknek, amelyeknek le kellett állítaniuk a termelést a gázkorlátozás miatt" – közölte tegnapi tájékoztatóján Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
A fenti igényekkel szemben sokkal nagyobb összkínálat áll, de ez csak a látszat. Mint lapunknak Somlyai Dóra, a Mol Nyrt. szóvivője rámutatott, a rendszer kapacitásait csúcsra kell járatni a rendszeregyensúly és az esetleg jelentkező többletigény fenntartása miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.