A londoni testület jelentésében azt állítja, hogy az uniós eljárás nem kínál igazi előnyt az érintetteknek és ezért nem is javasolja az EU regisztráció bevezetését az Egyesült Királyságban. A brit képviselők másfél éves vizsgálódás után ugyanakkor maguk is elismerték a lobbi tevékenység regisztrációjának szükségességét. Sőt mi több, az a véleményük, hogy Ausztrália, Kanada, Németország és az Egyesült Államok rendszerével összehasonlítva az EU a leggyengébb keretet alakította ki erre a célra. Megítélésük szerint a regisztrációval akkor lehetne a legjobb eredmény elérni, ha az minden érintettre, így a befolyásos döntéshozókra és az egyéni lobbistákra is kiterjedne.
A londoni bizottság tagjai minden megállapodást nyilvánosan elérhetővé tennének, amelyek a lobbisták és a döntéshozók között létre jönnek, ideértve az egyes találkozók teljes menetét és időtartamát is. Tavaly júniusban kezdődött az önkéntes regisztráció az EU-ban. Eddig mintegy nyolcszáz érdekelt iratkozott fel a közösségi nyilvántartásra, miközben a becslések szerint 15-20 ezer lobbista igyekszik befolyásolni Brüsszelben a közösségi jogalkotást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.