Jürgen Hambrecht – aki egyúttal az Európai Bizottság vegyipari ágazati munkacsoportját is irányítja – kijelentette, hogy az ágazatnak nincs szüksége sem piacvédelemre, sem szubvencióra, ha a külpiacokon méltányos elbírálásra számíthat.
Hambrecht gyors haladást sürgetett a dohai forduló néven ismert világkereskedelmi körtárgyalásokon, amelyeken széles körű – „horizontális” – tarifacsökkentést kellene kikötni, esetleg kiegészítve egy vegyipari ágazati jegyzőkönyvvel. Ez utóbbiban egyértelmű szabályokat kellene rögzíteni például az antidömping eljárásokra. Az 1,2 millió főt foglalkoztató európai vegyipart jelenleg elsősorban a gyorsan fejlődő kínai és indiai vállalatok veszélyeztetik, illetve a közel-keleti olajtermelők által kialakított, monstre olajfeldolgozó kapacitások. Ezekkel szemben az ágazat európai cégeinek amolyan béklyóként kell viselniük azt a minősítési és regisztrációs rendszert, amelyet egy 2006-os brüsszeli direktíva nyomán vezettek be.
Feladatot a BASF vezetője magára az ágazatra nézve is lát. Sürgeti például olyan termékszerkezet kialakítását, amely a legszigorúbb környezetvédelmi normák közepette is megfelel a fenntartható termelés szempontjainak. Kell tenni mindezt úgy, hogy a versenyképesség közben ne szenvedjen kompenzálhatatlan csorbát. Ehhez erősíteni kell az innovációt, felelősen kell bánni a rendelkezésre álló természeti erőforrásokkal, kímélve az energia- és az élelmiszertermeléshez szükséges kapacitásokat. Nyílt világpiac értékesítési lehetőségek nélkül azonban mindez eredménytelene lenne – emlékeztet Hambrecht, a BASF elnöke, az EurActiv által idézett nyilatkozatában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.