Matolcsy György úgy vélte, hogy 2002 közepétől az új kormány gazdaságpolitikája a fogyasztásra helyezte a hangsúlyt a beruházások helyett, és felrúgta azt az - Antall-, Horn- és Orbán-kormány által is betartott - rendszerváltáskori konszenzust, miszerint a demokratikus Magyarország nem folytathatja a Kádár-rendszer eladósodásból finanszírozott növekedési modelljét.
A gazdaságpolitikus szerint ennek az elhibázott politikának a következménye, hogy a 2008 őszén kitört válság a magyar gazdaságot végletesen legyengült állapotban érte. Matolcsy György úgy vélte, a 21. században a magyar gazdaság két legnagyobb értéke a természeti erőforrások, elsősorban a víz, valamint az emberi tőke lehet.
A globális válságról szólva kifejtette: ma az a konszenzus, hogy a jelenlegi válság a második világháború óta a legnagyobb, és leginkább az 1929-33-as válsággal rokon - hangsúlyozta. A legnagyobb különbség az, hogy akkor áru-túltermelési válság volt, most pedig "pénztúltermelési" válság van: az egész világgazdaság mintegy 50 trillió dollár új értéket állít elő évente, a pénzügyi szektor mérete ennek az összegnek tízszerese - emlékeztetett Matolcsy György.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.