A DGS Global Research és az Ernst & Young együttműködésében készült kutatás szerint elsősorban a 20–30 év közötti munkavállalók megtartása okozhat nehézséget, ám nagy a fluktuáció az eladók, az értékesítők, a szakmunkások körében, illetve az asszisztencia/adminisztratív munkaerő esetében is. Ugyanakkor túlkínálat van jogászokból, PR- és kommunikációs, valamint marketingszakemberekből, sőt, közgazdászokból is.
A válság hatására a cégek többsége nemcsak a munkavállalói, hanem a vezetői posztok számát is csökkenti, és az állásban maradó menedzserek fizetése is apad. Nagyobb szerepet kap az elvégzett munka minősége és mennyisége: míg tavaly alig több mint 50 százalékban befolyásolták ezek a tényezők a fizetést, addig mára ez az arány kétharmadra nőtt. A magyar munkajogi szabályok dacára ugyanakkor a vállalatok több mint 10 százaléka nem fizet alapbért az alkalmazottainak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.