Párizsban a gazdasági minisztérium készített jelentést az éghajlatváltozásnak a vendégforgalomra gyakorolt hatásáról, az előrejelzésükben a légköri hőmérséklet 3-4 Celsius foknyi – 2100-ig tartó – emelkedéséből indultak ki. A félt klimatikus változások nyomán nyaranta vízhiány fenyegetne, és elveszne a homokfövenyes tengerpart nagy része, télen pedig használhatatlanná válnának az alpesi sportterepek.
A változás egyaránt erodálná a napfényes tengerpartok, az üde-zöld tájak, a síterepek és a művészi kincsekben gazdag városok vonzerejét. Franciaországot a legutóbbi évben mintegy 82 millió turista kereste fel, ami a látogatók számát tekintve a világelsőnek számít. Mint a Reuters összeállításából kiderül, az idegenforgalomból elért jövedelem tekintetében azonban az Egyesült Államok van az élén, utána Spanyolország következik.
A veszélyeztetett helyszínek közül a tengerparton már most is fenyeget az erózió, amelynek hatását az érintett szakaszok egyötödénél mutatták ki. Az esetleges felmelegedés nyomán a hegyi síterepek 1200 méteres magasság alatt használhatatlanná válnának, ami azt jelentené, hogy Haute-Savoie 35 kiemelt állomásának felét be kellene zárni.
A városi turizmust az vetné vissza, hogy a nyári főidényben vízhiánnyal kellene számolni. Ez olyan dilemma elé állítaná Franciaországot, hogy a szűkös vízkészletekből a golfpályákat vagy a kukoricaföldeket kell-e öntözni. A változást a tengerentúli területek is megsínylenék, mert Új-Kaledóniában, illetve Polinéziában a korall-telepek pusztulnának el, ami jelenleg ott fő idegenforgalmi attrakciónak számít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.