A globális szintű pénzügyi szabályozás létrejöttét illetően pesszimista Bokros Lajos, a CEU professzora - tudhattuk meg a GKI üzleti konferenciáján. Arra van esély, hogy a több európai tagállamban jelen lévő bankok felett egységes szabályozás jöjjön létre. Mégis továbbra is a kis lépések taktikája fog folytatódni: a felügyeleti intézmények egyre nagyobb arányban fogják megosztani az információkat, a titoktartás azonban egyelőre olyan szigorúan van szabályozva, hogy az sokszor megakadályozza ezt.
„Hatalmas szerepet játszik ma a likviditásbővítés, ami egyelőre azért nem okoz gondot, mert a pénztartási hajlandóság megnőtt, a pénzforgás lelassult, azonban ez bármikor megfordulhat.” Bokros szerint Magyarországon is illúzióban ringatta magát a gazdaságpolitika, korlátlannak gondolta az olcsón rendelkezésre álló pénzt. Ezért gondolták úgy, hogy inkább autópályát kell építeni, mint a maastrichti kritériumokat teljesíteni. Most ennek kétszeresen-háromszorosan megfizetjük az árát.
A Nemzetközi Valutaalap szerepe lényegében nem változott, továbbra is a rövid lejáratú folyó fizetési mérleg problémáin segítsen a tagállamoknak. Most újragondolandó a tőkemérleg teljes liberalizációja, nem kell teljesen visszafordítani a folyamatot, de a prioritásokat át kell gondolni. Kína most éppen a korlátozott tőkeáramlás miatt „megy mennybe”, mert ott nem akarnak idő előtt nyitni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.