Az iskola idei versenyképességi évkönyvét kiegészítő, a válság átvészelésének képességéről képet adó ranglistán hazánk 57 ország közül az 52. helyen szerepel, mindössze Horvátországot, Romániát, Ukrajnát, Argentínát és Venezuelát előzve meg.
A versenyképességi "stressz-tesztként" szolgáló felmérés tanusága szerint a kisebb, exportorientált, rugalmas és stabil társadalmi-politikai környezettel rendelkező országoknak a legjobbak az esélyeik arra, hogy azonnal hasznot húzzanak majd a globális fellendülésből. A nagy, exportorientált országok a középezőnyben helyezkednek el, a szerkezeti merevségek pedig számos jelentős gazdaságot (Nagy-Britanniát, Francia-, Olasz-, Spanyolországot) a lista alsó régióiba száműztek.
A "stressz-teszt" elvégzésekor alkalmazott 20, leginkább a jövőre irányuló mutatóhoz képest nem kevesebb mint 329 kritérium alapján állt össze az idén már több mint huszadik éve publikált versenyképességi rangsor. Magyarország eredménye itt is lehangoló, hiszen a legnagyobb visszaesők közé került azzal, hogy a tavalyi 38. után az idén csak a 45. helyet érdemelte ki.
Ezt a listát immár a 16. egymást követő évben az Egyesült Államok vezeti. Bár az országot olyannyira súlyosan érinti a világ többi részére is onnan átterjedt válság, hogy a "stressz-teszt" során csak a 28. helyet érdemelte ki, az IMD ítélete szerint világszínvonalú felsőoktatásával, hatalmas és változatos gazdaságával, kiépült infrastruktúrájával az Egyesült Államok változatlanul a világ elsőszámú gazdasági motorja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.