A hongkongi rendezvényt - amelyen régi műtárgyak és tusfestmények mellett kortárs képzőművészeti alkotások is kalapács alá kerülnek - a gazdasági válság mellett az a botrány is beárnyékolja, amely az Yves Saint Laurent-gyűjtemény két kínai bronzszobrának februári eladása nyomán robbant ki. A pekingi hatóságok szankciókat vezettek be a Christie''s ellen a 19. században Európába hurcolt remekművek elárverezése miatt (igaz, ezek Hongkong területére nem, csak a szárazföldi Kínára vonatkoznak), a vevő, Cai Mingchao pedig nem volt hajlandó kifizetni a 40 millió dolláros leütési árat.
A mostani árveréssorozaton összesen 1600 tétel szerepel, míg tavaly ilyenkor hat nap alatt 2400 tárgyat vonultatott fel az aukciósház, és a saját becslését is messze meghaladó, 2,4 milliárd hongkongi dolláros összforgalmat ért el. Hongkong tavaly már - New York és London után - a harmadik legfontosabb piaca volt a Christie''snek; az év során összesen egymilliárd hongkongi dollár bevételre tett szert a távol-keleti metropoliszban.
A Sotheby''s versenytársához hasonlóan visszafogott aukciósorozatot rendezett áprilisban Hongkongban. 1700 tárgyat vittek kalapács alá, és összesen 691 millió hongkongi dolláros bevételre tetek szert, szemben a 2008. tavaszi árveréssorozat 1,77 milliós forgalmával. A két nagy nemzetközi aukciósház évente kétszer rendez kínai művészeti aukciókat Hongkongban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.