A chicagoi egyetem közgazdászprofesszora a hetilapnak elmondta, a válság legnagyobb tapasztalata az, hogy a fejlődés kockázatokkal jár. „Ha a piacon valami balul sül el, annak a következményei széles körben érzékelhetők. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy érdemes feladni a hosszú távú fejlődést azért, hogy elkerülhessük az ideiglenes hullámvölgyeket” – mondta.
A neoliberális közgazdász szerint a kormányok gazdasági élénkítést célzó programjai hosszú távon valószínűleg nem lesznek produktívak, az államnak inkább a költségvetést lenne célszerű szigorítania, különösen a kiadási oldalon. Murphy úgy véli, a válság után a pénzügyi szektorban megindul majd egy szabályozási hullám, de azon kívül is.
„Most azoknak, aki eddig is a szabályozás mellett érveltek, lesz egy jó érvük, egy jó ürügyük. Remélem nem lesz túl szélsőséges ez az eltolódás” – tette hozzá.
A John Bates Clark-érmes közgazdász egyébként a Rajk László Szakkollégium Neumann János-díját vette át Magyarországon, és az amerikai bérek egyenlőtlenségéről tartott előadást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.