Ennek keretében országosan, már meglévő ipari parkokban mikro-, kis- és középvállalkozásokat tömörítve ágazati gyártást indítanak el, lényegében több ütemű fejlesztést céloznak meg a gyártás és az ipari parkok területén. A jelenlegi tervek szerint mintegy 20-30 vállalkozás tudna együttműködni a projekt révén egy-egy ipari parkban.
Az IPK projektet az Innohightech Feltalálók, Fejlesztők és Befektetők Egyesülete gondozza, ők gyűjtik be a program első fázisában a résztvevő cégek szándéknyilatkozatait, illetve kezdeményeznek tárgyalásokat az összevont gyártásról. Emellett tőkebevonási lehetőségeket biztosítnak magán-, kockázati- és intézményes befektetők részére. Az egyesület képviselőinek elmondása szerint jelenleg 150 fémipari gyártó cég vette fel velük a kapcsolatot, és jelezte részvételi szándékát az IPK projektben.
Az előzetes számítások szerint mintegy 20-30 vállalkozást lehetne egy-egy ipari parkba tömöríteni. Az ipari parkok kiválasztásánál többek között ezért is fontos szempont, hogy azonnal „beköltözhető” legyen, ne szoruljon felújításra, esetleg technológiai modernizációra.
A várakozások szerint a projekt meghatározza majd a magyarországi ipar rövid és hosszú távú fejlődését, serkenti majd a minőségi gyártást, nagyobb bel- és külföldi felvevőpiacot teremtve ezzel. A munkahelyek megtartása, valamint teremtése mellett pedig a piacképes találmányok legyárttatására és fejlesztésére biztos alapot hoz létre, nagyobb teret nyitva a technológiai fejlesztésekre.
Az egyesület képviselői szerint ugyanakkor az IPK projekt bevezetése során, a GDP erőteljes növekedése mellett a pénzügyi szektor fokozatos erősödésére is lehet majd számítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.