Még nem törtük el a recesszió gerincét. Még nagyon nehéz szakaszokon kell átvitorláznunk. Ősszel megnézzük, hol tartunk, de most úgy véljük, hogy amit eddig tettünk, az megfelel a követelményeknek. Ha többre lesz szükség, akkor majd megvitatjuk a kérdést - mondta Axelrod.
A kérdés azért vetődött fel, mert az eddigi élénkítő programokat főleg a munkanélküliség elleni küzdelemmel indokolták, azonban a helyzet rosszabbodik.
Májusban 9,4 százalékos volt a munkanélküliség az Egyesült Államokban, és a Fehér Házban a múlt héten úgy becsülték, hogy rövidesen elérheti a 10 százalékot. Axelrod vasárnap elismerte, hogy a helyzet nem jó, de úgy vélte, hogy még rosszabb lenne az eddigi kormányzati beavatkozás nélkül.
Az Egyesült Államokban az új elnök Barack Obama sürgetésére februárban iktatták törvénybe a második törvényt a gazdaság ösztönzésére, 787 milliárd dolláros kerettel, kisebb részt - a program 37 százalékának erejéig - átmeneti adókedvezményekre, nagyobb részt az egészségügy, az oktatás, egyes szociális programok és beruházások támogatására.
A teljes összegből 184,9 milliárd dollár van előirányozva erre az évre, 399,4 milliárd dollár jövőre, a többi a későbbi évekre. Ez már a második gazdaságösztönző program volt, az elsőt tavaly februárban fogadta el a kongresszus, 168 milliárd dolláros kerettel, nagyrészt egyszeri adóvisszatérítésekre. A keretből 152 milliárd dollárt szántak a tavalyi évre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.