Az egyesület ezt többek között azért kezdeményezi, mert így szerintük elkerülhető lenne, hogy a lakásépítések hullámzó üteme miatt az építő- és építőanyag iparban időközönként kapacitásfelesleg alakuljon ki, ami a foglalkoztatottak számának hullámzását is okozza - közölte a szervezet az MTI-vel.
A program szerintük arra is megoldási lehetőséget nyújtana, hogy a magyar lakásépítésbe - amely nem jut uniós forrásokhoz - EU-s forrásokat is bevonhassanak. A szociális szempontokra is figyelemmel kialakított bérlakás építő és kezelő rendszer ugyanis alkalmas arra, hogy az EU-s támogatásban részesüljön.
A nagy építőanyag-gyártó és -forgalmazó cégeket tömörítő egyesületnek jelentős szerepe volt az ezredfordulón a lakástámogatás létrejöttében, néhány éve pedig az osztrák mintára megvalósítandó bérlakásépítést szorgalmazza.
A TLE több fórumon is bemutatta az osztrák modellt, amelyben állami támogatással épülnek bérlakások. Szakszervezetek, üzleti biztosítók és önkormányzatok is működtetnek olyan szervezeteket, amelyek bérlakásokat építtetnek, majd kezelnek ebben a konstrukcióban, rögzített, pár százalékos nyereséggel. Magát az építést profi építő vállalkozások, üzleti alapon végzik.
Az MTI-hez eljuttatott közleményükben kiemelik azt is, hogy támogatják a Magyar Lakásépítők Országos Szövetsége (MALOSZ) által szorgalmazott gyors bírósági eljárást a vállalkozókat ki nem fizető megrendelők, illetve fővállalkozók ellen. A Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) által javasolt bérlakás programot is pártolják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.