Ezt közölte Elisabeth Walaas norvég külügyi államtitkár azon a budapesti konferencián, amelyen az eddigi tapasztalatokat értékelték.
Különleges értéke ennek a programnak, hogy szorosabbá, bensségesebbé váltak a kétoldalú kapcsolatok is, amelyeknek egyik eredményeként több száz norvég egyetemista az idén kapja meg orvosi diplomáját Magyarországon. Ezt emelte ki a megnyitójában Haakon Magnus norvég koronaherceg, aki feleségével, Mette-Marit koronahercegnével együtt az összegző tanácskozás alkalmából látogatott elMagyarországra, és két sikeres projektet is megtekintett Budapesten.
Magyarország 35 milliárd forint plusz forráshoz jutott Norvégia és a másik két EGT-ország, Izland és Liechtenstein támogatása révén - mondta a tanácskozáson Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. Ezzel - bár egyikőjük sem tagja az Európai Uniónak - tiszteletre méltó példával szolgáltak arra, hogy miként gondoskodik a kohézióról a tágabb európai közösség.
Az EGT és Norvég Finanszírozási Mechanizmusok elnevezésű támogatási konstrukciók annak érdekében jöttek létre, hogy elősegítsék a társadalmi és gazdasági kohéziót az EU 2004-es bővítés nyomán kibővült Európai Gazdasági Térségben.
A három donor állam - Norvégia, Izland és Liechtenstein - ugyan nem tagja az EU-nak, viszont az EGT tagjaként részesei a belső piacnak és így jelentős forrásokat bocsátottak a 2004-ben és azóta újonnan csatlakozott tagállamok, köztük Magyarország rendelkezésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.