A szakértő szerint az egyik legfőbb kérdés, hogy a hatalom tiszteletben tartja-e a jogállamiság garanciáit. A pécsi önkormányzat, mint tulajdonos eddig is érvényesíthette volna jogait, hisz minden olyan eszköz a kezében van, amellyel meg lehetett volna előzni a vízmű puccsszerű elfogalását. A történet üzenete az, hogy Magyarországon a hatalom birtokosai nem feltétlenül érzik magukra nézve kötelezően a jogszabályok betartását. Ez azonban alkalmas arra, hogy az állampolgárok jogállamiságba vetett bizalma megrendüljön - tette hozzá Békesi László a Klubrádióban.
A gazdasági szakértő, reméli, hogy a pécsi vízmű elfogalása nem teszt, legalábbis reméli, nem azt tesztelik, hogy egy kormányváltás után lehet-e ilyen lépéseket következmények nélkül megtenni.
A vízmű elfoglalás történetének második üzenete az lehet, hogy ha szabályok és szerződések átlépésével ilyen helyzetbe lehet hozni egy befektetőt, aki saját érdekeit szem előtt tartva viszont a pécsiek szándékainak megfelelősen fektetett be, akkor úgy tűnhet, hogy bár Magyarország tőkeszegény, és megpróbál kifelé nyitottnak tűnni, de abban a pillanatban, ha beteszi egy cég az országba a lábát, akkor egy nagyobb politikai erő felülírhat mindent.
Egy olyan világban, ahol a befektetők hihetetlenül érzékenyen reagálnak minden ellenük irányuló szándékra, és sokkal nagyobb biztosítékokat és garanciákat követelve fektetnek be, akkor a következő években újabb tőkebefektetések fékeződnek meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.