Végső elkeseredésünkben fordulunk Önhöz! Bízva abban, hogy van elég elszántsága és akarata ahhoz, hogy egy újabb réteg tönkretételét megakadályozza! Ön szerint lehet-e célja az Apeh-nek és a Pénzügyminisztériumnak, hogy megközelítőleg ezer kisvállalkozás, annak húszezer munkavállalóját, azok családtagjait ellehetetlenítik?" - idézi a Népszabadság azt a nyílt levelet, amit a miskolci székhelyű, építőiparban tevékenykedő Orlando-GB Kft. írt Bajnai Gordonnak.
A levél így folytatódik: "Ön szerint ebben az országban lehet-e egzakt módon megfogalmazott jogszabályi háttér nélkül, új értelmezést adni a társadalombiztosítási, nyugdíj- és egyéb járulékok utólagos megfizetésének?".
- Egészen 2008-ig úgy mentek a dolgok, hogy a magyar cég vállalkozói szerződést kötött egy bizonyos munkára Németországban - kezdi a miniszterelnökhöz írt levele hátterét bemutatni Gáti Kálmán, az Orlando-GB Kft. ügyvezető igazgatója. Telephelyet nyitottak és ott adóztak a dolgozóiknak különböző jogcímeken - devizaellátmány, kiküldetési pénz, devizajárandóság - kifizetett pénzek után. A járulékfizetés azonban Magyarországon történt, az itthon kifizetett, többnyire minimálbér után, amely személyi alapbér néven volt definiálva.
Aztán 2008-ban az APEH úgy határozott, hogy a külföldi járandóság is személyi alapbér, így járulékköteles. Elindult az ügyben az érintett cégek ellenőrzése. Eddig nagyjából 80 vállalkozás került az adóhivatal látókörébe, amelyeket - attól függően, mely regionális igazgatóság végzi a vizsgálatot - hol megbüntettek, hol nem. Van olyan cég, amelytől 200 millió forintot követelnek. Az Orlando-GB nagyjából 100 millió forintos kiadásra számíthat, ha az ügyében úgy határoz az Apeh - bár az esetükben még elsőfokú döntés sem született.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.