A listán számtalan óceániai sziget található, emellett adóparadicsomnak számít Panama, Costa Rica, Belize és Brunei is. Párizs egyetlen európai államot sem tekint adóparadicsomnak a Le Figaro beszámolója szerint. Éric Woerth költségvetési- és Christine Lagarde gazdasági miniszterek 2011 január elsejéig tartja érvényben a listát, ekkor áttekintik az esetleges változásokat és ennek megfelelően módosítanak a "nem együttműködő államok" besorolásán.
A jövőben azokat a cégeket adóztatják meg erőteljesen, amelyeket ezekben az adóparadicsomoknak tekintett országokban jegyeztek be. Ezekben az esetekben 50 százalékra emelik a passzív jövedelmek (például osztalék, kamat) után fizetendő adó mértékét. Az új szabályozás az anya- és leányvállalatok viszonyát is szigorúbban korlátozza.
Eddig akár 95 százalékot is kitehetett a külföldi leány székhelyén fizetendő adó mértéke. A jövőben nem lesz lehetőség az adózás helyének megválasztására, ha a leánycég az adóparadicsomnak számít országok egyikében működik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.