A lap hétfői számában megszólaltatott szakértők ezért a családi pótlék vagy a személyi jövedelemadó gyermekkedvezményének
emelését szorgalmaznák inkább.
Akar Laszló, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója szerint egy közös családi bevallás rendkívül bonyolult lenne, így nem az óhajtott egyszerűsítés felé, hanem éppen az ellenkező irányba vinné az adminisztrációt. Hozzátette: az sem segíti a rendszer bevezetését, hogy a magyar családok zöme csonka család, és jellemző az együttéléses viszony. Szerinte ha az adójogszabályok szerint csak az tekinthető majd családnak, ahol a szülők összeházasodtak, akkor az alkotmányjogilag megtámadható lesz.
Halász György, a Pénzügykutató Zrt. adóügyi tudományos munkatársa szerint egyebek mellett azért kérdéses a rendszer bevezetése, mert ösztönzőleg hat az egykeresős családi modell kialakulására, és így az anyák hosszabb ideig távol maradnak a munkapiactól.
Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst and Young adószakértője szerint "abszolút igazságtalan lenne, ha a bankár férj magas és a háztartásbeli feleség alacsony jövedelmét átlagolnák, és így a férjnek nem vagy alig kellene adóznia". Hozzátette: Magyarországon negyed százada vizsgálják a családi adózás bevezetésének lehetőségét, ám minden alkalommal oda jutottak a szakemberek, hogy inkább újabb adminisztrációs terheket róna az adózókra és az adóhatóságra, minthogy egyszerűsítést hozna.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.