A világ legfejlettebb gazdaságait tömörítő szervezet idei első Gazdasági Körképében sürgős fiskális intézkedéseken kívül az Egyesült Államokban, Kanadában, illetve Nagy-Britaniában szükségesnek ítéli az eddiginél szigorúbb monetáris politikára való áttérést is, amire annak ütemében kerülhet sor, ahogy a szóbanforgó gazdaságok maguk mögött hagyják a válságot.
Az állami költségvetések kiegyensúlyozsára és a hitelkamatok emelésére az OECD szerint azért van szükség, hogy elejét vegyék a görög adósságválság tovaterjedésének. – Sürgősen vissza kell szerezni a pénzpiacok bizalmát – nyilatkozta a Financial Timesnak Pier Carlo Padoan, az OECD vezető közgazdásza. – Ennek legjobb módja, hogy az álamok hiteles, jól körvonalazott középtávú tervet készítenek a fiskális egyensúly helyreállítására.
– Minél nagyobb a bizalomvesztés veszélye, annál gyorsabban és határozotabban kell az adott országnak a költésvetési konszolidációt végrehajtania – tette hozzá az OECD közgazdásza.
A 87 országra kiterjedő Gazdasági Körkép rendkívül kedvezőtlennek ítéli az Egyesült Államok jelenlegi fiskális politikáját. Prognózisuk szerint Amerika GDP-arányos költségvetési hiánya gyorsuló ütemben fog növekedni, hacsak rendkívüli intézkedések nem vezetnek be.
Pozitív példaként említi a tanulmány a német költségvetés helyzetét, itt is hiányolja azonban a megfogalmazott fiskális célok elérésének konkrét tervét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.