A jövedelem index adatbázisok a magyarországi települések és irányítószám-körzetek tiszta jövedelmére, a jövedelmek eloszlására, a fogyasztói index több mint száz cikk és szolgáltatás a lakossági fogyasztására vonatkozó valamennyi lényeges adatot tartalmazza. A 2009 évi Jövedelem index 2010 májusában elkészült, a fogyasztói index 2010 várhatóan június végén.
A jövedelemindex adatbázisaiban a lakosság valamennyi legális tiszta jövedelmére, az adózott és a társadalmi jövedelem (nyugdíj, GYES, GYED, segélyek stb.) összegére vonatkozó adatok vannak. Az alábbiakban néhány részletet és értékelést adunk a jövedelmek területi eloszlásáról. Míg az összes legális jövedelem 2007-ről 2008-ra 12 százalékkal, addig 2008-ról 2009-re 6 százalékkal növekedett, azaz a válság hatására a növekedés felére csökkent, de nem jelentkezett ebben az időszakban abszolút csökkenés. Ez a növekedés az egyes településeket különböző módon érintette.
A sorrendben jelentős változást mutat 2009 évben Felcsút amely átlagjövedelem terén vezeti a listát, míg a 2008 évi átlagjövedelme csak a 336-ik helyen szerepelt. Valószínű, néhány új, magasan adózó vállalkozói adófizető adata emelte Felcsúton az átlagjövedelmet az első helyre. Jellemző, hogy az-1 000 - 10 000 lakosú települések egyre számosabban jelennek meg a jövedelmi rangsor első huszonöt helyén, és két budapesti kerület is kikerült a az első huszonötös listából. Ezek a változások azt mutatják, hogy település szinten tovább növekedtek a felső jövedelmi körbe tartozó, Budapesten kívüli települések.
Finomabb jövedelemszerkezeti elemzést tesz lehetővé a Jövedelemindex irányító szám szerinti adatbázisa. A nagyobb városok jövedelem szerkezeti vizsgálatához a CID által kidolgozott irányítószámos adatbázis részletesebb elemzést is lehetővé tesz, mint a település szintű.
A legalacsonyabb jövedelmű települések általában kis lélekszámú települések, feltehetően alacsony nyugdíjas népességgel, vagy segéllyel. Csupán két település szerepel ebben a csoportban amelyekben a lakosság száma meghaladja az 1 000 főt. több település kikerült a legalsó húszas csoportból, azzal együtt, hogy az egy főre eső jövedelem jelentősen nőtt.
Az országos jövedelem különbségek 2007-óta jelentősen csökkentek. Míg a jövedelmi olló (a legmagasabb települési átlagjövedelem és a legalacsonyabb átlagjövedelem aránya) 2007-ben 7,8 szoros volt, ez az arány 2008-ra 5,3 szorosra csökkent és 2009-ben lassuló ütemben, egy tizeddel, 5,2 szeresre alakult.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.