Nagy-Britannia második negyedévi gazdasági növekedése csaknem kétszer akkora ütemű volt, mint ahogy várták, és egyúttal a legerőteljesebb négy év alatt. A német üzleti bizalom csúcsra emelkedett a mai jelentés szerint. Ezzel párhuzamosan az amerikai gazdaság kilátásai romlanak. Mi történt Európával, amely a gyenge láncszem a globális gazdasági élénkülésben? - teszi fel a kérdést a brit hírügynökség, leszögezve, hogy bármi is a magyarázat, mindkét régióban lassulás megy majd végbe a második félévben.
A Reuters által megkérdezett közgazdászok úgy vélik, hogy az amerikai gazdaság növekedése 2,5 százalékra lassult le éves rátán a második negyedben, az első negyedben feljegyzett 2,7 százalékról és a múlt év utolsó negyedében regisztrált 5,6 százalékról.
Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke pénteken azt mondta, itt az ideje, hogy elkezdjük a megszorítást. Ám az Egyesült Államok figyelmeztette Európát, hogy az ösztönzők túlságosan korai leállítása aláaknázhatná a globális gazdasági élénkülést. Washington tehát stimulálná a gazdaságot, míg Brüsszel már az exit stratégián gondolkozik.
A Bloomberg által megkérdezett elemzők is úgy látják, hogy a bizalom kezd visszatérni a európai piacokra, miközben az amerikai gazdaság kilátásai rosszabbak. A növekvő optimizmust jelzi az euró erősödése, amely a szakértők szerint tartós lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.