A Görögországnak nyújtott segélycsomag csak elodázta, de nem oldotta meg a problémát a neves közgazdász szerint. azonban az államcsőd, segélycsomaggal történő „elhalasztása” biztosította Spanyolország, Portugália és Írország helyzetét melyek egyidejű összeomlásával nem tudott volna az Európai Unió megbirkózni.
Rogoff véleménye szerint egy-két év múlva a görög kormány nem foglya teljesíteni az IMF elvárásait, melyet a valutaalap egy-két évig eltűr majd nem finanszírozza Görögország költségvetését, mely következtében csődbe megy az ország.
Amíg az IMF beavatkozásra késszen áll addig nem várható, hogy államcsőd következzen be Kelet-Európában. Ukrajna, Románia és Magyarország azok az országok amelyeknek „ingatag a helyzete”, melyek közül különösen rossz helyzetben Magyarország van – Rogoff szerint. A közgazdász szerint ezek az országok a takarékosság első lépéseit könnyen teljesítik a nehezebb szakasz csak most kezdődik.
A térség egyes országai jól átvészelik majd az államháztartás konszolidálást, mások nem. Lehetetlen előre megmondani, hogy melyik ország megy csődbe, hisz ez a politikai vezetés döntéseitől függ, melyek választhatják a takarékossági programot vagy beszüntethetik a hitelezőiknek való fizetést.
Az Európai Unió strukturális gyengeségeire is felhívta a figyelmet Rogoff, példaként a görög segélycsomag elutasítása mellett döntő Szlovákiát említette, így véleménye szerint ennyi ország összetartása nem működhet.
Az IMF időt nyert az országoknak, de nem mindegyik fog megbirkózni a kihívással, a veszélyeztet országok Rogoff szerint Ukrajna, Lettország, Románia, Magyarország és Görögország. Azonban Írországnak és Portugáliának is vannak problémái.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.