A mai, gazdasági növekedésre vonatkozó javított előrejelzés főként az export javulásának köszönhető, és megfelel a piaci várakozásoknak. A magyar gazdaság növekedése 2011-ben 1 százalék, 2012-ben 1,2 százalék lehet. Az alacsony növekedés, a közszféra-sokkjával együtt adósságspirálhoz vezethet. "A növekedési sokkhoz" hozzájárul az Orbán által preferált bankadó is – szögezi le a Financial Times blogjában Chris Bryant.
Az elemző felhívja a figyelmet arra, hogy jelenleg nyugodtak a piacok, de kérdéses, mit történik, ha visszatér a kockázatkezelő magatartás. Erre esély is van, tekintve a gyenge növekedést, valamint a 2013-ra várhatóan 83 százalékra emelkedő államadósságot, amely igen magasnak számít régiós összevetésben.
Bryant ezzel a bejegyzésével gyakorlatilag a Guardian kolumnistájának mai elemzésére reagált. Mark Weisbrot úttörőként üdvözölte az Orbán-kormány szakítását az IMF-fel, és úgy vélekedett, hogy a döntés utat nyithat az olyan gazdasági követelményrendszerek felé, amelyek – szemben a Valutaalap eddigi politikájával – nem a többség életszínvonalának rontásával és megszorításokkal akarnak eredményt elérni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.