Az elnevezetést az HSBC és az RBS szakértői alkalmazzák arra a jelenségre, ahogy az ázsiai országok – Kínával az élen – egyre sűrűbb és egyre hatékonyabb kereskedelmi hálózatokat építenek ki. A jelenség egyik példája a Kínai Vasútépítő Társaság által Szaúd-Arábiában megépítendő út, amely Mekkát és Medinát köti össze.
Jim O’Neill, a Goldman Sachs elemzője, a fejlődő országokat tömörít BRIC kifejezés (Brazília, Oroszország, India, Kína) kiötlője arra emlékeztet, hogy a fejlődő országok egymás közötti kereskedelmében hatalmas potenciál rejtőzik. A BRIC országok jelenleg a világkereskedelem 13 százalékát tartják kézben és O’Neill szerint a 2007-es válság kezdete óta a globális gazdasági növekedés felét termelték ki. A négy fejlődő állam átlagosan 9 százalékos gazdasági bővülést fog produkálni az idén, szemben a fejlett országok 2,6 százalékos teljesítményével.
A fogyasztás 30 százalékát ezek az államok adják, ez nagyjából megegyezik az Egyesült Államok teljesítményével és 10 százalékkal magasabb, mint 1990-ben. Ezzel párhuzamosan egyre nő a jüan szerepe a kereskedelemben és a Bloombergnek nyilatkozó elemzők szerint a kínai valuta fontossága lassan felülmúlja a dollárét. Az árupiacokon az árakat ma már jelentős részben a fejlődő piacok határozzák meg, az RBS szakértőinek számítása szerint a következő évtizedben mindegy egyes kitermelt hordó olaj 75 százalékát a fejlődők használják majd fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.