"Mindenki ismételgesse magában a mantrát, miszerint nem létezik helyi megoldás egy globális válságra" – szögezte le az IMF vezetője. Dominique Strauss-Kahn a hétvégi IMF-Világbank találkozó előtt igyekezett csökkenteni a devizaháborúval kapcsolatos aggodalmakat, mondván: az árfolyamháború kissé túl erős kifejezés. A Valutaalap igazgatója ugyanakkor elismerte, hogy sokan fegyverként tekintenek a devizaárfolyamra, ez pedig nem tesz jót a globális gazdaságnak.
Strauss-Kahn a Reuters által idézett interjújában ezzel kapcsolatban kijelentette: Kínának engednie kell a jüan erősödését, ha el akarjuk kerülni az újabb válság kialakulását. Az IMF vezetője célzott arra, hogy ha a fejlődő országok nagyobb szavazati súlyt kapnak a szervezetben, akkor ehhez nagyobb felelősség is társul.
A világ vezető gazdaságpolitikusai a több gazdasági nagyhatalom által indított devizapiaci beavatkozások miatt már felhívták a figyelmet az árfolyamháborúk, azaz a nemzeti valuta leértékelési verseny kockázataira, és a hosszú távon ezzel járó növekedési áldozatokra. Amennyiben az árfolyamok gyengítését célzó törekvések folytatódnak, a tőkepiacok újabb feszültségforrással szembesülhetnek és a kínai valuta alulértékeltségéről szóló vita felerősödhet” – nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
„A világgazdaság szereplői közül egyre többen mozdulnak el abba az irányba, hogy gyengíteni próbálják a hazai valutát, vagy legalábbis nem fogadják el annak erősödését. Az elmúlt napokban Japán és Brazília, ezt megelőzően pedig Svájc és Dél-Korea próbálkozott a hazai valuta értékének csökkentésével annak érdekében, hogy saját gazdaságának növekedését támogassa
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.