BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Economist címlapján Magyarország! Borzasztó kritika

A The Economist a magyarországi folyamatokat elemzi: a Fidesz minden független intézménybe saját embereit ülteti, vagy felszámolja. A költségvetési hiány tartása miatt a megtakarításokat az állami pillérbe csatornázza a kormánypárt. A címlapon külön blokk van rólunk: Magyaország harcos kormánya felcímmel.

A fidesz kétharmados győzelmet aratott, és minden eddig független intézmény vezetőjének helyére saját emberét ültette – kezdi elemzését a The Economist bloggere.

A kormány arra kényszeríti a magánpénztári tagokat, hogy lépjenek vissza az állami rendszerbe, hogy megfeleljenek a költségvetési céloknak – szögezi le az egyik legnagyobb külföldi gazdasági szaklap hasábjain a szerző.

Kinek érdemes a magán-nyugdíjpénztárakban maradni?

Oszkó Péter volt pénzügyminiszter szerint hárommillió embert zsarolt meg Matolcsy. Ugyanez a véleménye a Stabilitás Pénztárszövetségnek is, amely a strasbourgi Emberi Jogi Bírósághoz és az Alkotmánybírósághoz fordult.

„Csak a spekulánsok maradhatnak a magánpillérben”
 
Varga József megöli a független Költségvetési Tanácsot. A The Economist emlékeztet, a képviselő azt javasolja, hogy 10 millió forintra csökkenjen a KT 835 milliós juttatása. A probléma az, hogy ez egy potenciális destabilizáló üzenet a piacnak: a fiskláis politika nem fogja élvezni semmilyen hiteles, hazai független intézmény felügyeletét.

"Szakértők" javasolták a KT forrásait Varga Józsefnek
 
Ez tovább rontja a befektetői bizalmat, melyet a különadók már „megkoptattak”. A lap idézi a Világgazdaságot: „Ha a kormány úgy dönt, hogy megszünteti a tanácsot, tisztában kell lennie azzal, hogy elpusztul egy hasznos intézmény, egy értékes szellemi tőke. A világon egyetlen helyen történt csak meg, hogy egy egyszer már létrehozott, független költségvetési intézményt később megszüntessenek. A név és a hely: Hugo Chávez, Venezuela” – mondta Kopits György, a Költségvetési Tanács elnöke.
 
Kopits hívta fel a figyelmet arra, hogy a válságadókat az előzetes ígéretek ellenében nem vezetik ki, 2014-ig maradnak. Ahogy Chávez, Orbán sem tolerálja a kritikát – fejezi be cikkét az író.

The Economist: tekintélyelvűek a magyar kormány lépései

Pénteken a The Economist lap weboldalának címoldalán volt olvasható a cikk, több Magyarországgal kapcsolatos cikkel együtt.

A The Economist megemlékezett arról is, hogy az Alkotmánybíróság hatáskörét csökkentette a kormány, az Állami számvevőszékbe is saját embereit ültette.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.