A 2011-es költségvetésről pedig minden elemző azt mondja, hogy reális, tartható benne többek között a hiánycél száma is. Arról vitatkoznak, hogy 2012-től és 2013-tól tudjuk-e majd tartani a célokat – érvelt Rogán Antal.
Ezekre a kritikákra reagálva a fideszes politikus azt mondta: nem véletlen, hogy szakítottak az eddigi gazdaságpolitikai logikával. Azok az elemzők ugyanis, akik a bizonytalanságot jelző elemzéseket készítik, a megszorításos gazdaságpolitikában gondolkodnak. "Azt gondolják, hogy alapvetően csak kiadásokat kell lefelé szorítani, de azt már nem lehet. A közszolgáltatások színvonala, az emberek teherviselő képessége, az adózási szintje olyan szinten volt, hogy ezt már nem lehetett megoldani" - érvelt a gazdasági bizottság elnöke.
Ezért döntöttek úgy, hogy a jövőben alapvetően azok a cégek fizessenek többet, amelyeknél hatalmas profit keletkezett – többek között a korábbi kormányzatok hibájából, mert nem szabályozták kellően ezeket a szektorokat – hangzott el.
Az elemzők arra is kíváncsiak, mit tesz a kormányzat akkor, amikor már nem állnak rendelkezésére a büdzsé bevételi oldalán például a válságadók – hangzott a Közbeszéd felvetése. Rogán Antal erre úgy reagált: nem csupán a válságadók léteznek, hanem ezzel párhuzamosan egy erőteljes adócsökkentés is megvalósul. A politikus kijelentette: gyakorlatilag ötszáz milliárd forintot otthagynak a családoknál és a vállalkozásoknál, ezzel együtt jelentősen egyszerűsítik az adózási rendszert. Ennek várakozásuk szerint az lesz az eredménye – ami már most is mutatkozik –, hogy "fehéredni" fognak a jövedelmek; másfelől meglódul majd a gazdasági növekedés.
Rogán szerint a jövőre induló új magyar adórendszer egyfelől nem ösztönöz majd az adóelkerülésre – mivel több munka után arányosan több pénz is marad a pénztárcákban, Ugyanezért arra is ösztönzi majd az embereket, hogy energiáikat munkába, vállalkozásba, értékteremtésbe forgassák bele.
A politikus egyébként úgy számol, hogy 2011 második felében és 2012-ben fogja majd megérezni az ország a büdzsé jótékony hatását. Új munkahelyek teremtésére is számítanak a hazai gazdasági szektor, a KKV-k részéről annak nyomán, hogy "a béklyókat levették" az ágazat szereplőiről. Példaként említette a politikus, hogy jelentősen csökkentették a társasági adót az ötszázmillió forint nyereség alatti cégek esetében, illetve azt, hogy a vállalkozó bármely ágon veszi ki jövedelmét a cégéből, lényegében ugyanakkora adót fizet majd utána.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.