Az Országgyűlés a fideszes képviselők szavazataival elfogadta a nyugdíjrendszer átalakításáról szóló törvényjavaslatot. A javaslat részeként a magánnyugdíjpénztári tagoknak január 31-éig kell nyilatkozniuk, hogy magánkassza-tagok kívánnak-e maradni, ellenkező esetben megtakarításuk automatikusan átkerül az állami nyugdíjalapba, míg a megtakarítás hozamait készpénzben felvehetik.
Nézze meg az Ön nyugdíjpénztára hogyan teljesít!
Aki a magánkasszáknál marad, az viszopnt nem részesülhet az állami nyugdíjalapból, ám munkáltatója továbbra is fizeti utána a 24 százalékos, hozzájárulásnak átkeresztelt járulékot.
A törvény részeként a Költségvetési Tanács megszűntetését is megszavazták a képviselők.
Felkészületlenül érte a Stabilitás Pénztárszövetséget a magánpénztárak megszüntetésének ötlete, de ennek bejelentése óta és a törvény elfogadása ellenére is alkotmánybírósági és uniós beadványokkal próbálják megakadályozni a harmadik pillér megszüntetését - számolt be Juhász Borbála, a Stabilitás főtitkára hétfőn a Budai Liberális Klub rendezvényén. Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT egykori elnöke pedig úgy vélte: a magánpénztárak megszüntetésével a magyar tőkepiacnak is "vége" lehet.
Szalay-Berzeviczy Attila a mostani és a korábbi kormányok hibájaként rótta fel a kizárólag rövid távú gondolkodást és azt, hogy a politikusok soha nem ismerték fel a tőkepiac, a tőzsde szerepét a gazdaságban. Kifejtette: a tőzsdék "fegyvergyárak", amelyek képesek felfegyverezni a társaságokat ahhoz, hogy terjeszkedni tudjanak, így munkahelyeket teremtsenek, új piacokat nyissanak meg. Ha a magyar tőkepiac nem tud továbbfejlődni, akkor nem lesz újabb magyar Mol, vagy OTP, és akkor Magyarország végérvényesen alulmarad a globalizált gazdasági versenyben - tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.