Írország történelmében eddigi legkeményebb, 15 milliárd eurós szigorításról döntött az ír parlament. 10 milliárd eurót a költségvetési oldal megnyirbálásával, míg 5 milliárd eurót adóemeléssel kívánnak beszedni az elkövetkezendő négy évben (a társasági adó szintje ugyanakkor marad 12,5 százalékon). A lépésre már számított a piac, ezért nem számítunk komoly árhatással. A 15 milliárd eurós szigorítás azonban egyelőre csak irányelv, amelyet egy újonnan megalapuló kormány még újratárgyalhat.
Kína gazdasága éves szinten 9,9 százalékkal bővülhet 2010-ben növekvő inflációs nyomás mellett, közölte a kínai gazdaság-előrejelző intézet. A prognózis szerint a jövő évi GDP növekedés 10 százalék körül alakulhat. Emellett 262,6 milliárd jen értékben (3,1 milliárd dollár) vásárolt japán kötvényeket Kína, először, az elmúlt 3 hónapban, a jen dollárral szembeni felülteljesítése és a kínai kötvényportfolió diverzifikálása miatt. A lépés pozitívan hat a japán fizetőeszköz árfolyamára.
A reggeli ázsiai kereskedésben alacsony forgalom mellett megközelítően 1 százalékkal gyengültek átlagosan a kínai részvények a kamatemelési félelmeknek köszönhetően.
Szárnyaltak a Citigroup részvényei arra a hírre, hogy a kormány eladta a tulajdonában lévő papírokat. Az USA kincstára 10,5 milliárd dollárért adott túl a maradék Citigroup részesedésén, összesen 2,4 millió részvényt értékesített darabonként 4,35 dollárért. Az állam 2008-ban és 2009-ben 45 milliárd dollárral segített ki a csőd szélére kerülő bankot. A mentőcsomagért a kormány 20 milliárd dollárnyi elsőbbségi és 25 milliárd dollár értékű törzsrészvényt kapott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.