Összegzés. Magyarország az első fél évben az Európai Unióban a legutolsó helyen állt a 15–64 évesekre jellemző 55,3 százalékos foglalkoztatási rátával, amely 9 százalékponttal maradt el a 27 tagország átlagától – közölte a legutóbbi Statisztikai Tükör című kiadványában a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a nemzetközi összehasonlítás céljaira rendelkezésre álló legutolsó, 2010. második negyedévi adatok alapján.
A férfiak foglalkoztatottsága 9,9, a nőké 7,8 százalékponttal volt alacsonyabb az uniós átlagnál. Magyarország második negyedévi, 11,2 százalékos munkanélküliségi rátája meghaladta az uniós átlagot, amely 9,6 százalék volt. A magyarnál hét tagország mutatója volt kedvezőtlenebb.
Továbbra is Közép-Magyarország régióban a legmagasabb a foglalkoztatottság (53,7 százalék a 15–74 éves népességre számolva), ettől több mint 10 százalékponttal maradt le a legkedvezőtlenebb helyzetű Észak-Magyarország régió. A régiók munkanélküliségi rátája egy év alatt –0,5 és 0,4 százalékpont között változott, Közép-Magyarország régiót kivéve, ahol 2,1 százalékponttal (9,2 százalékra) nőtt a munkanélküliségi ráta. A legkedvezőbb (Közép-Magyarország) és a legkedvezőtlenebb (Észak-Magyarország) régió rátája közötti különbség egy év alatt 8,1-ről 6,4 százalékpontra mérséklődött, ez azonban kizárólag a jobb helyzetben lévő térségek mutatóinak romlásából következett, és nem változtatott az ország munkaerő-piaci kettészakítottságán.
A megyék közötti különbségek még nagyobbak. A legkedvezőtlenebb helyzetű megyék munkanélküliségi mutatója jóval átlag feletti (Nógrád megyében 17,5, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében egyaránt 17,4 százalék), miközben Budapesten 9,6, Tolna megyében pedig 6,8 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.