A fővárosi közszolgáltató cégek gazdasági állapotának felmérése folyamatban van, s mint sajtótájékoztatóján elmondta, a helyzet jóval súlyosabb a korábban vártnál. A hiányt szerződésmódosításokkal, valamint a leghátrányosabb kontraktusok felmondásával szeretné kezelni a városvezetés, várakozásuk szerint a közlekedési ügyekkel ellentétben a közműcégeknél ez elég lenne arra, hogy stabilizálják a működést.
A legkritikusabb helyzetben a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt., a Budapesti Temetkezési Intézet, valamint a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. van. A BGYH-t még decemberben 710 millió forinttal kisegítette az önkormányzat, a másik két vállalatnál 880, illetve 900 millióra becsülik a veszteségeket – a legkedvezőtlenebb forgatókönyv szerint. Több korábbi szerződésben is súlyos hibákat találtak, és szakértői vélemények alapján jóval olcsóbban is meg lehetett volna oldani a cégek működtetését.
A vegyes tulajdonú közműcégek fővárosi tulajdonba vételének vagy az önkormányzati hatáskör erősítésének lehetőségeiről tart a vizsgálat – mondta György István. A jogi audit elkészült, most az a kérdés, milyen megoldás lenne gazdaságilag életképes. Az előkészítés heteken belül befejeződhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.