A legtöbb álláskeresőt, 137,5 ezer főt továbbra is Észak-Alföldön tartják nyilván, a legkevesebbet, 41,6 ezret Nyugat-Dunántúlon. utóbbi területen volt a egyébként a legnagyobb mértékű csökkenés is 2009-hez képest: 11,2 százalék. Ezzel szemben Közép-Magyarországon éves összevetésben 7,5 százalékos volt a növekedés.
Egy év alatt az álláskeresők száma a férfiaknál 5,1 százalékkal csökkent, a nıknél 1,2-vel nőtt, a szakképzetleneknél 1,4, és diplomás álláskeresőknél pedig 7,0 százalékkal emelkedett.
A nyilvántartott álláskeresők 28,9 százaléka tartósan (több mint egy éve folyamatosan) regisztrált álláskereső. Az előző hónaphoz képest az arányuk 1,0 százalékponttal csökkent, ami nem annak a következménye, hogy a tartós álláskeresők száma visszaesett, hanem az össz álláskeresők száma nagyobb mértékben nőtt, mint a tartósak létszáma.
A foglalkoztatók a tárgyhónapban 15,9 ezer darab új álláslehetőséget jelentettek be, melyek száma egy hónap alatt 25,0 százalékkal (5,3 ezer darabbal) csökkent. E csökkenés a támogatott álláshelyek számának visszaesésével magyarázható. Ugyanakkor az előző év azonos időszakához képest a hónap folyamán bejelentett munkaerőigények száma 9,9 százalékkal (1,4 ezer darabbal) emelkedett. A legtöbb új állásbejelentés a Közép-magyarországi és a Nyugat-dunántúli régióból érkezett, előző esetében 3,6 ezer darab, míg utóbbi esetében 3,5 ezer darab: e két régió az összes állás 44,3 százalékát adta. Az előző hónaphoz képest legnagyobb visszaesés Észak-Alföldön történt, 49,9 százalékkal csökkent az álláslehetőségek száma, ami nagy részben a támogatott állások számának apadásának a következménye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.