Németországban a 25-29 éves korosztályokhoz tartozó fiatalok munkanélküliségi aránya meghaladja a 18 százalékot, és ezzel a német munkaerőpiacon a problémás munkaerőcsoportokhoz tartoznak. A munkanélküliségi ráta a 20-24 éves korosztályhoz tartozó fiatalok esetében is meghaladja a 15 százalékot - tűnik ki abból a tanulmányból, amelyet a Bertelsmann Stiftung és a bonni Forschungsinstitut zur Zukunft der Arbeit készített.
A 27 OECD-államhoz viszonyítva Németország a 20-24 éves korosztályokhoz tartozó fiatalok, valamint a 25-34 éves korosztályokhoz tartozó felnőttek esetében a tizenhatodik, illetve a tizenhetedik helyen szerepel. Az alapítvány ezért célzott képzési támogatásokat követel, valamint az általános iskolából a szakiskolába való átmenet biztosítását. A felmérés eredményei szerint ugyanis jelenleg nem hatékony a diákok szakképzésbe történő becsatornázása, az egyes hallgatók esetleges lemaradásait nem kompenzálja a rendszer, így nem garantált a munkaerőpiaci siker sem.
Az alapítvány célzott támogatást követel a fiatalok részére. Mint arról a DPA beszámol, a szervezet "intézkedésdzsungel" helyett két utat javasol: kapjanak a képzésre garanciát azok a fiatalok, akik képesek képzés abszolválására. A különleges nevelési igényű fiatalok számára pedig dolgozzanak ki speciális életpályát az illetékesek.
Mint arról korábban beszámoltunk, a magyar kormány jelenleg fontolgatja, hogy 18-ról 15 évre mérsékli a tankötelezettség korhatárát. A kabinet elképzelései szerint így azok, akik nem szeretnének továbbtanulni, rövid szakképzés után elhelyezkedhetnének a munkaerőpiacon. A lapunk által megkérdezett pedagógia szakértők azonban nem értenek egyet az elképzeléssel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.