Cégfoglalás zajlott a a Pécsi Közlekedési Zrt-nél - írta csütörtökön délben a bama.hu. A társaság székházának bejáratait egy külső cég biztonsági emberei őrizték, az épületbe senkit nem engedtek be - jelentette kollégánk a helyszínről.
Az eljárás a helyszínen tapasztaltak alapján emlékeztet a Pécsi Vízmű székházának elfoglalására, amely a város vezetése és a francia kisebbségi tulajdonban lévő szolgáltató közti csata kezdetét jelezte.
Páva Zsolt polgármester és dr. Szabó Iván ügyvéd sajtótájékoztatón közölt részleteket a PK Zrt. ügyéről. Elmondásuk szerint a cégben 51%-os tulajdonrészt birtokló Pécs Holding még tavaly októberben kezdeményezte a kisebbségi részvénycsomag megvásárlását a Mecsekbusztól.
Utóbbi 49%-ot birtokol a PK Zrt.-ben, de a menedzsmentjogokat is gyakorolja. A részvények kétharmadához (és ezzel a menedzsmentjogokhoz) egy 560 milliós vásárlással, további 15%-ot megszerezve juthatott volna a város. Szabó Iván közölte: a Mecsekbusz miatt olyan károkat szenvedett Pécs városa, amelyek közel ezzel azonos értéket képviselnek, a különbözetet - 381.000 forintot - pedig átutalták a Mecsekbusznak.
Ezzel az ügyvéd szerint a város 2/3-os tulajdont szerzett a PK Zrt-ben, ennek birtokában kezdeményezték a cég közgyűlésében a vezetőség leváltását.
Páva Zsolt polgármester a cégfoglalás előzményeiről közölte: korábban nem tudtak érdemben tárgyalni a Mecsekbusszal, a helyzeten pedig tovább rontott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bejelentése az adótartozásról. Az utolsó csepp a pohárban az volt a polgármester szerint, hogy kiderült: a PK Zrt százmillióval tartozik a Pannon Volánnak. Páva Zsolt szerint úgy látták, nem tudnak együttműködni a Mecsekbusszal, ezért léptek.
A polgármester hozzátette: a város bírósági keresetet nyújtott be a kiszervezett buszok visszaszerzése érdekében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.