A rendeletterv szerint Tarlós egyszemélyi feladata lenne a döntés minden fővárosi tulajdonú közterület építési engedélyeiről. Ez a gyakorlatban azt jelentette volna, hogy már egy utcai árus bódéjának átépítéséről is Tarlós István dönthetett volna, a főpolgármester azonban visszaadja ezt a jogkört.
„Én szeretek dönteni, de ilyen ügyben éppen nem” – mondta Tarlós István a Világgazdaságnak. Hozzátette: nagyon sok olyan ügy fut a fővárosban, amihez ő adja a nevét, de csupán a névbélyegzőjét ütik rá mások a hivatalos papírokra. A közterületi építkezések teljes, a legapróbb változtatásokra is kiterjedő kontrollja nem lehet egy ember feladata. Ez is az oka annak, hogy egyedül a kiemelt nagyrendezvények közterület-foglalásáról kért erős döntési jogkört, a számtalan, egyenként kisebb jelentőségű engedélyt a hivatalnokoknál hagyná. „Honnan tudjam, hogy ki mire miért kér tulajdonosi hozzájárulást?” – tette fel a kérdést Tarlós.
A főpolgármester elmondása szerint nagy eséllyel átsiklott volna a figyelme az első ránézésre kisebb jelentőségű javaslat fölött, amely így egy lehetett volna a szerdai közgyűlés közel hetven napirendi pontja közül, ha arra lapunk nem hívja fel a figyelmet. Hozzátette azt is: nem vádol senkit a hiba miatt, jó szándékúnak tartja az indítványt, de nem ért egyet azzal, hogy minden döntéshez az ő nevét használják fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.