„A klubok nagy része élt a 2010. augusztus 18-án életbe lépett törvény által adott lehetőséggel, mely szerint az öt látványsportágban a sportszervezetek az egyszerűsített közteher-viselési hozzájárulás (ekho) szabályai alapján fizethetik a béreket” – mondta lapunknak a BCE Sportgazdaságtani Kutató Központ igazgatója. András Krisztina közgazdász szerint a törvényalkotók célja egy komplex, a sport környezetét kifehérítő csomag létrehozása volt, valamint pluszbevételeket akartak hozni az államnak. Így a futballisták kiszolgáltatottsága megszűnhet, nem kell továbbra is félig illegálisan adózniuk.
A korábbi két szerződéses (minimálbéres munkaszerződés és mellette „arculatátviteli és marketingtevékenységről szóló” egyéb szerződés) technikák kockázatosak voltak a sportvállalkozásoknak és hátrányosak a labdarúgóknak. A klubbal való vita esetén a szövetség kizárólag a munkaszerződésüket ismerte el, így csak az abban szereplő összeget lehetett követelni.
Az ekho összességében harmadannyi terhelést jelent a munkavállalónak, illetve a munkáltatónak, de a kényszervállalkozós szerződésekhez képest a sportszervezetek költségei megnőttek, ezt a társasági adó nyereségének 70 százalékos átengedéséből remélik enyhíteni. „További előnye, hogy a tiszta viszonyok vonzóbbá tehetik a magyar labdarúgást a külföldre távozó tehetségek, az üzleti szféra számára, és egyszerűsödik az idegenlégiósok szerződéskötése is” – hangoztatta András Krisztina. A közgazdász szerint a törvény türelmi időt ad, de ezt követően nem meglepő, ha megszaporodnak az adóellenőrzések ezen kluboknál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.