Parragh László az Észak-magyarországi Kamarák Szövetségének küldöttgyűlésén kifejtette: "nem komoly" az az érdekegyeztetési mechanizmus, amely jelenleg működik Magyarországon.
Az MKIK elnöke a legutóbbi bérvitát hozta fel példának, amikor az Érdekegyeztető Tanács tett egy ajánlatot, "közben a gazdaság homlokegyenest más irányba ment", és mint mondta, e mögött az van, hogy sem szakértői munka, sem hatástanulmányok nem voltak a háttérben.
A kamarai elnök szerint főleg a szakszervezeteket kell "átvizsgálni". Ezek döntő része önkormányzati vagy kormányzati cégeknél működik, "és egyik legfontosabb feladatuknak a rendszerátalakítás megakadályozását tekintik" - mutatott rá.
Parragh László példaként említette, hogy a mozdonyvezetők abban a pillanatban sztrájkolnak, amint valaki ésszerűségi logikával hozzá akar nyúlni a MÁV-hoz, de mint hozzátette, sorolhatná a BKV-t vagy említhetné a Malév helyzetét, illetve más cégeket is.
Parragh László szécsényi előadásában rossz iránynak nevezte azt a folyamatot, hogy a helyi adókat illetően újabb és újabb ötletek merülnek fel az önkormányzatoknál, hogy így pótolják a lyukas költségvetéseket, miközben a gazdaságpolitika a gazdaság terheinek csökkentését célozza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.