Hozzátette: Oroszország olyan nemzetközi pénzügyi központot kíván Moszkvában kialakítani, mint amilyen London vagy Frankfurt. Moszkva kész arra, hogy 50 százalék alá csökkentse részesedését az orosz olajtermelés negyedét előállító Rosznyeftyben – nyilatkozta a Bloombergnek Arkagyij Dvorkovics elnöki tanácsadó. Tervezik a második legnagyobb orosz bank, a VTB teljes állami tulajdonrészének eladását is.
A következő három évben ezer milliárd eurónyi bevételt remél a moszkvai vezetés a privatizációból. Ez a korábbi tervekhez képest is jóval erőteljesebb nyitást jelent, és mindenképpen eltérést attól, amelyet Medvegyev 2008-as hivatalba lépése óta követett. Az orosz elnök szerint a „túl viszszafogott” program felülvizsgálatára Moszkva munkacsoportot hoz létre, amely augusztus elejére nyújtja be javaslatait.
Ehhez a beruházási és vállalkozói klíma javítása, a korrupció visszaszorítása és az igazságszolgáltatás átalakítása is elengedhetetlen, amelyre szintén ígéretet tett Medvegyev. A beruházókat az riasztja leginkább, hogy Oroszországban mindennaposak a „cégrablások”, amikor a belügyi és rendvédelmi szervek törvénybe ütközően megszereznek vállalatokat. Például úgy, hogy házkutatás során elviszik az átíráshoz szükséges papírokat, vagy vizsgálati fogságba helyezik a tulajdonost, s addig nem engedik szabadon, amíg alacsony áron el nem adja vállalatát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.