A még engedélyeztetési eljárás előtt álló projekt magántőkéből épülne meg, mintegy 6-8 milliárd forintos beruházás keretében. Ha minden az elképzelések szerint alakul, akkor már másfél-két év múlva működhet az üveges lanovka, amelyet mintegy 5-6 eurós viteldíj fejében használhatnának a turisták.
„Egy magyarországi mérnökökből álló projektcég dolgozta ki az attrakciót, amely a maga nemében egyedülálló lenne a világon, a társaság finanszírozná a megépítését és ők is üzemeltetnék azt” – mondta a Világgazdaságnak Molnár József. Hozzátette: az elképzelést társadalmi és szakmai vitára bocsátották, a megvalósulásához két kerület és a főváros beleegyezésére is szükség van, és minden bizonnyal az UNESCO-nak is lesz beleszólása, hiszen a belvárosi Duna-part és a Várnegyed jelenleg a világörökség részét képezi.
Az ügyvezető azonban a látványtervek alapján úgy véli, hogy nem zavarná a városképet a nagyszabású turisztikai attrakció, emellett elmondása szerint a projektcég azt is vállalta, hogy amennyiben csak ideiglenes engedélyt kap az építmény, és később a városvezetés mégsem tartana rá igényt, akkor teljesen vissza tudnák bontani azt, visszaállítva az eredeti állapotot.
A konferenciát megelőző sajtóeseményen Molnár József az idén megújult Budapest Kártyáról is beszélt. Elmondta, hogy a 14 éves múltra visszatekintő kedvezménykártyánál egyszerűsödtek a kedvezménysávok, nőttek a kedvezmények mértékei, illetve a turisták igényeit és szokásait követendő többféle kártyatípust vezettek be. Még az idén várható a legújabb változat, a kifejezetten konferenciavendégek számára készülő, az adott rendezvényre és személyre szabott, kedvezményes feltételeket nyújtó Rendezvény és Konferencia Kártya.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.