Az elmúlt időszak kedvező fejleményei ellenére szakértők szerint nincs még kinn a gödörből a magyar gazdaság, jelentős kockázatok övezik a következő éveket. A kormány képviselői több fórumon is az országgal szemben megerősödött bizalomról beszéltek, de a befektetők rokonszenve egyelőre törékeny. A forintárfolyam továbbra is viszonylag stabilan tartja a 260–270-es sávot az euróval szemben, és más jelek is arra utalnak, bíznak a befektetők a magyar papírokban, de a nemzetközi folyamatok bármikor véget vethetnek a kegyelmi állapotnak. A magyar államkötvények nemfizetési biztosítása az elmúlt évhez képest alacsony szinten van, és úgy tűnik, a hitelminősítők is levették a napirendről a „magyar ügyet”.
A külföldi kézben lévő magyar államkötvények állománya a tavasszal bekövetkezett, ugrásszerű növekedés óta nagyjából stagnál, így továbbra is a válság előtti szint közelében van. Ennek vannak fundamentális alapjai, bár a korábbi, hirtelen növekedés felvetette, hogy pénzügyi „lufiról” van szó – véli Barcza György. A K&H Bank makroelemzője szerint az utóbbi hetekben mintha lett volna némi korrekció a piacokon, de még mindig viszonylag vonzó célpont a magyar gazdaság, a régión belül is. Ehhez olyan külső feltételek is kellenek, mint a nulla közeli cseh hozamok, vagy a lengyelországi választások körüli bizonytalanság.
Ám vannak negatív fejlemények is Magyarországgal kapcsolatban, ilyen a devizaadós-mentő csomag, amelynek bizonyos részleteivel nem túl elégedettek a piacok. De ha az évközi költségvetési adatok visszaigazolják a kormány által felrajzolt pályát, akkor hirtelen eséstől nem kell tartani Barcza szerint. Egyelőre azonban az alapvárakozások szerint bíznak az elemzők a 2012-es tervek teljesülésében, legalábbis az adósságráta csökkenő pályájában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.