Hasonló számot – a következő hat évben évi 1000 milliárd rubelt – említett csütörtöki számában a Vedomosztyi orosz lap is. Ez több mint háromszorosa a tavaly jelzettnek. Dmitrij Medvegyev még júniusban, a Szentpétervári Gazdasági Fórumon beszélt a tervekről, amelyeket később Vlagyimir Putyin kormányfő is elővezetett. A nagyszabású magánosítás komoly váltás az eddigiekhez képest, az ennek részleteit kidolgozó munkacsoport a következő napokban nyújtja be javaslatait.
A RIA Novosztyi szerint Moszkva kész arra, hogy aranyrészvényen kívül eladja a Rosznyeftyben lévő tulajdonrészét, és tervezik a második legnagyobb oroszországi bank, a VTB állami tulajdonrészének eladását is.
Szakértők figyelmeztetnek: a kiárusítás sikeréhez a potenciális befektetőket is meg kell győzni arról, hogy az oroszországi klíma megfelelő. Ehhez szükség van a korrupció visszaszorítására és az igazságszolgáltatás átalakítására is. A beruházókat az riasztja a leginkább, hogy Oroszországban mindennaposak a „cégrablások”, amikor a belügyi és a rendvédelmi szervek törvénybe ütköző módon szereznek meg vállalatokat, például úgy, hogy vizsgálati fogságba helyezik a tulajdonost, s addig nem engedik szabadon, amíg a felkínált, a piacinál jelentősen alacsonyabb árért el nem adja cégét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.