Különösen messzire ment ezen a téren a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) elnöke. Sigmar Gabriel egyenesen a nagybankok szétverését követelte; leválasztaná a befektetési bankokat a kereskedelmi bankoktól, szerinte ezzel ugyanis a kis és közepes cégeknek nem lennének hitelezési nehézségeik, ha egy bankot a csőd veszélye fenyegeti a befektetési banki üzletág hibáiból adódóan.
A FAZ által idézett megfogalmazása szerint "természetesen senkinek sem tiltja meg, hogy kaszinóba járjon, de szeretné, ha a kereskedelmi banki tevékenységnek otthont adó részlegnél álljon egy nagy tábla az ajtónál ezzel a felirattal: itt ér véget az állami szavatosságvállalás". Gabriel kritikája szerint jelenleg a bankszektorban a rossz döntések következményeit az adófizetők viselik, míg az esetleges nyereség csak a befektetőké.
Eközben az európai uniós vezetők jelenleg a görög segélycsomagon dolgoznak, többek között Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter is hangsúlyozta, hogy növelni kell a leírható görög államadósság mértékét. A jelenlegi 21 százalékos mínusz szinte biztosan nem lesz elegendő, a kérdés az, megegyezés születik-e a magánszektor nagyobb arányú bevonásáról.
Egy hete van az eurózóna vezetőinek, hogy előálljanak egy új stratégiával az európai adósságválság megoldására, másképp a világ gazdasága veszélybe kerülhet - hangzott el a G20 hétvégi gyűlésén. A világ 19 legnagyobb gazdasága és az Európai Unió pénzügyi vezetői a hétvégén találkoztak Párizsban, hogy megvitassák többek között a görög csőd elkerülésének forgatókönyveit, a bankok megerősítését és a válság továbbterjedésének megakadályozását. A résztvevők egyetértettek abban, hogy október 23-ig várják az Uniótól a végső megoldást tartalmazó verziót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.