Az állam-és kormányfők Brüsszelben megegyeztek a következő lépések alapjairól - jelentette ki Merkel csütörtökön az Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkárral Berlinben tartott találkozóján. Ám hozzátette: "Úgy hiszem, hogy még sok lépést kell megtennünk".
Tekintettel Olaszország magas eladósodottságára, a német kancellár kiemelte, a múltban "nem elég keményen" bántak az euróbeli vétkesekkel. A felfogása szerint Európának a jövőben mindenekelőtt a gazdaság- és pénzpolitika terén az eddiginél szorosabban kell együttműködniük.
Franco Frattini külügyminiszter szerint külügyminiszter szerint ugyanakkor Olaszország egyáltalán nem része az euró problémájának. A miniszter minderről a Frankfurter Allgemenie Zeitung pénteki számában nyilatkozott. több német szakértő úgy vélekedett: az eurót nem Brüsszelben és nem is Athénban, hanem Rómában kell megmenteni.
Ezzel szemben az interjúban Frattini visszautasította, hogy Olaszországot tekintsék az egyik leggyengébb láncszemnek az eladósodott országok között. Ennek kapcsán azt hangoztatta, hogy a G7-csoport országai közül Olaszország lesz az egyetlen, amelyik 2011-ben költségvetési többlettel rendelkezik majd. "Ez még Németországnak sem sikerül" - tette hozzá.
Merkel arról nem akart azonban nyilatkozni, mennyire lenne értelmes dolog, hogy az Európai Központi Bank mindaddig, amíg nem jön létre állandó válságmechanizmus, továbbra is vásárolhasson állami kötvényeket bizonytalan helyzetű országoktól. Az Európai Központi Bank független, és a pénz értékének stabilitása tekintetében illetékes, ezért az Európai Unió nem fogalmaz meg előírásokat - hangoztatta a német kancellár szó szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.