Rendet kell tenni, mert az nem normális, hogy a legjövedelmezőbb tevékenységet folytató szektort, a bankokat állami segéllyel kell megmenteni - mondta el a miniszterelnök a bankok feltőkésítésének szükségessége kapcsán. Az EU lassú és körülményes, több tagországot politikai válság sújtja, de nekünk meg vannak a saját céljaink és el kell érni, hogy a magyarok a lehető legkevésbé legyenek kiszolgáltatva az EU válságának - hangsúlyozta Orbán Viktor.
Az eurózóna tagországaiban nő az államadósság, az euró gyengesége magával húzza a forintot és ez még sokáig így is marad. Nekünk ezért ragaszkodnunk kell a sajátos észjárásunkhoz, hiszen jelenleg sehol nem állnak rendelkezésre a helyzet kezeléséhez szükséges tankönyvek - véli a miniszterelnök, aki szerint eközben nem szabad arra gondolnunk, hogy ezekről a módszerekről mit gondolnak mások, "főleg azok, akik eladósították Európát". Magyarországon az emberek keveset keresnek, ezért a béreket fel kell emelni, ez csak a minimálbér emelésével érhető el a kormányfő szerint.
Jó bankok nélkül nincs jó gazdaság - szögezte le a miniszterelnök, hozzátéve: a 2008-ban a bankoknak adott segélyt a cégek nem megfelelően használták fel, most megint bajba kerültek és ennek költségét a tagállamoknak kell megfizetniük. "Mi nem fizethetjük meg a bankok és a bankárok veszteségeit" - hangsúlyozta Orbán, hozzátéve: mindenki érdeke, hogy egyetlen bank se gondolja magát pótolhatatlannak. A kereskedelmi bankokat a betétek biztonsága érdekében el kell választani a befektetési banki részlegektől.
A miniszterelnök megismételte hasonlatát, miszerint az EU nehéz tengerjáró hajó, amely lassan mozog, de nem szabad, hogy hátráltassa Magyarországot. Az országnak részt kell vennie az európai döntésekben, de tudnunk kell, hogy - okulva 1956-ból - senki másra nem számíthatunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.