A gazdasági válságokról szóló egyik legnagyobb hatású közgazdasági mű, a "This time is different" társszerzője az amerikai üzleti csatornának kifejtette: alapvető intézményi gondok vannak az euróövezetben, amelyeket meg kellene oldaniuk a vezetőknek, hogy tartós megoldás szülessen a válságra.
A piacok csütörtöki optimizmusával kapcsolatosan Rogoff kijelentette: "a befektetők most annak örülnek, hogy nem ma lett vége" az euróövezetnek. A piacok most nem tekintenek hosszabb távon előre - tette hozzá.
Az euróövezeti megállapodás motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközhöz (EFSF) való esetleges kínai hozzájárulással kapcsolatosan elmondta: várhatóan nem vesznek részt hosszabb távon az euróövezeti országok finanszírozásában.
Arra a kérdésre, hogy milyen hatással van a válság az amerikai gazdaságra, Rogoff elmondta: az euróövezeti gondoktól való félelem a meghatározó tényező. Úgy fogalmazott: nincs az amerikai bankoknál sok euróövezeti adósság, nem olyan jelentős a két térség közötti kereskedelem, de ha az euróövezet bedőlne, az - az európai gazdaság méreténél fogva - rengeteg negatív hatással járna a világgazdaság egészére nézve.
A közgazdász hangsúlyozta: most a legfontosabb az, hogy Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök világos képet adjanak arról, milyen irányban haladnak a tárgyalások. Gyors megállapodásnak kell születnie az intézményi,illetve az alapszerződést érintő kérdésekben, és "meg kell mutatniuk, hogy miért éri meg folytatni ezt az egészet".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.