Jól látható az időt nyerő taktika, hátha a helyzet jelentősen javulni fog, nem adják fel a korábbi prioritásokat. Igazi gazdaságstabilizáció pedig csak tényleges gazdaságpolitikai fordulat nyomán következhet be. A Széll Kálmán Terv ugyan feladta az adócsökkentésre épülő gazdaságstratégiát, de ez mégsem történt meg. Mellár szerint elmegyünk a falig, és csak a végső esetben módosít a kormány a politikáján.
A gazdagok felé történő átcsoportosítás arra épít, hogy az majd átszivárog az alsóbb rétegekbe, mert húzóerőként tudnak majd működni. Ez az elmélet nem rendelkezik a gyakorlatban semmilyen bizonyítékkal, a középosztály megerősítésének viszont van ilyen bizonyított hatása. A nagytőke, a külföldiek lecserélése hazaiakra a magyar gazdasági helyzetben nem lehet megoldás, mert mindegy, hogy az erőfölényes helyzetben hazai vagy külföldi szereplő van. Nem szabadna lemondani viszont a külföldiek technológiatranszferben betöltött jótékony hatásáról.
Az előtte szólókhoz hasonlóan a kiszámíthatóságnak a szerepét hangsúlyozta, mint a befektetésösztönzés egyik jelentős eszközét említette Mellár. Kifejtette: jó alkalom lenne Paks megújítása és kibővítése helyett teljes egészében a megújuló energiákba fektetnénk. Azt is garantálni kellene, hogy a helyreállás időszakában se romoljon el a külső egyensúly, amihez szerkezetváltás szükséges. A hazai kkv-k másként kezelése és támogatása, együttműködési formáik megteremtése is igen fontos lenne, hogy együttesen tudjanak fellépni a piacon, illetve optimális eszközkihasználtságot érhessenek el. A GDP 8-10 százaléka megy el gazdaságélénkítő támogatásokra, ezzel látványosabb eredményeket kellene elérni, de ehhez más szerkezetű felhasználásra lenne szükség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.