A különbség 225 óra, ami hat munkahétnek felel meg - írja a Le Figaro című párizsi lap, ezt a francia vállalatok és a versenyképességük sínyli meg. Ám más uniós államok, mint Nagy-Britannia, Spanyolország vagy Olaszország is az átlagos munkaidőt tekintve jelentősen elmaradnak a Németországban dolgozók teljesítményétől.
Ugyanakkor azonban lényegesen többet dolgoznak a munkavállalók Romániában (2095 óra) és Magyarországon (2021 óra). A teljes munkaidőben foglalkoztatott görögök is valamivel serényebbek, mint a németek, évente 1971 órát töltve el a munkahelyükön. Ám Németországban a munkavállalóknál még szorgalmasabbak az önálló foglalkozást űzők, ők 2010-ben évente átlag 2459 órát dolgoztak le. Az Európai Unióban ennél többet csak Ausztriában nyújtottak az önálló foglalkozásúak, évente átlag 2551 órát.
Nicolas Sarkozy francia elnök számára a tanulmány természetesen ideális muníció a küszöbönálló elnökválasztási kampányban. Hónapok óta lelkesedik a "német modell" iránt, és harcot hirdetett a szocialisták által bevezetett 35 órás munkahét ellen. "Franciaország az egyetlen olyan ország, amely általánosan törvényileg csökkentette a munkaidőt" - idézte a Le Figaro Michel Didiert, a Coe-Rexecode gazdaságkutató intézet igazgatóját, aki szerint az ország jobban élhetne, ha többet dolgoznának a polgárai. Az elemzést egyébként más lapok is a Sarkozynek megfelelő módon interpretálták: "Németország messze nagy előnnyel győz a gazdasági párharcban" - írta csütörtökön a Les Echos gazdasági lap. "Németország lekörözi Franciaországot" - kommentálta a Le Parisien.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.