A jó teljesítmény a gazdasági növekedés egészére is pozitív előjelnek számít. Mivel semmi nem utal a belföldi kereslet élénkülésére, így valószínű, hogy az exportpiacok bővülése segítette az ágazatot tavaly év vége felé. A 2011 második felében megfigyelhető lassulás is ennek a területnek tudható be, a veszélybe került európai és azon belül is a német konjunktúra miatt. A következő hónapok során beinduló kecskeméti Mercedes-üzem termelése azonban jócskán megdobhatja az idei számokat, a legtöbb szakértő bőven két számjegyű volumennövekedésre számít az idén. A magyarhoz hasonlóan azonban az európai prognózisok is hétről hétre alakulnak, így még nagy a bizonytalanság az ipar kilátásaiban is.
Megjelentek a novemberi termelői árak is az iparból, öszszességében 2,5 százalékos éves emelkedést mért a KSH havi alapon, míg az egy évvel korábbit 8 százalékkal haladták meg az árak. Az elmúlt három hónap drágulásában erőteljes szerepe van a forintárfolyam gyengülésének, illetve a egyes nyersanyagok, főként a kőolaj drágulásának. Az elmúlt hetek hektikus árfolyamváltozásai nem kedveznek a kiszámíthatóságnak, így valószínűleg öszszességében kevés termelő tudott belőle profitálni. Ha azonban egy a tavalyinál gyengébb, 300 forint körüli szinten stabilizálódna a forintárfolyam, az az exportra termelő cégeknek rövid távon segítene versenyképesebbé válni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.