oha a leminősítések részben jogos aggodalmakat tükröztek, újabb kételyeket vetettek fel a hitelminősítő szervezetek hitelességét illetően. Az Új Kína utalt arra, hogy például Franciaország hónapokon át küzdött azért, hogy megőrizze hármas A minősítését. Több megszorító intézkedés, és a gazdaság átfogó felülvizsgálata már mutatták a javulás egyértelmű jeleit. E távlatból tekintve a Standard and Poor’s által végrehajtott leértékelés bizonyos értelemben jogos ugyan, de az időzítése kételyeket vet fel – írja a kínai állami média "S&P leminősítés – egy érdekesen időzített bomba" – című cikkében.
A hírügynökség utalt arra, hogy a három nagy hitelminősítő becslések szerint a globális piac 95 százalékát fedi le. Ezért nagy fontosságú számukra, hogy objektíven és professzionálisan elemezzék a piaci helyzetet. Különben a hitelkockázatra vonatkozó pontatlan információk katasztrofális következményekkel sújtják a globális piacot. Az Új Kína azt is javasolja, hogy a befektetők és a piacok csökkentsék a hitelminősítő ügynökségek értékelésétől való függésüket és saját maguk ítéljék meg a piaci helyzetet.
Kína jelenleg a világ legnagyobb devizatartalékával rendelkezik, amelynek összege mintegy 3,2 billió dollár. Ebből mindenekelőtt az Egyesült Államok és számos európai ország kötvényeit vásárolta meg, így tehát közvetlenül érintett az adósságbesorolásokban, ugyanakkor a jelek szerint igyekszik diverzifikálni befektetéseit és a hangsúlyt a cégek felvásárlása felé tolja el a kötvényvásárlásról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.